marty has logged 21 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
Edit this entry  
21
X2

X2

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
Fyre

Fyre

2019
×
★★
Edit this entry  
15
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★
Edit this entry  
11
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
In a Valley of Violence

In a Valley of Violence

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Black Mirror: White Christmas

Black Mirror: White Christmas

2014
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
½
Read prior review Edit this entry  
04
Tag

Tag

2018
×
★★½
Edit this entry  
03
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Twilight

Twilight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
01
Phone Booth

Phone Booth

2002
×
★★★
Edit this entry  
01
Solo: A Star Wars Story

Solo: A Star Wars Story

2018
×
★★½
Edit this entry  
01
Back to the Future

Back to the Future

1985
×
★★★★★
Edit this entry