caitlin 🌙 has logged 40 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Funny Face

Funny Face

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie: A Fairy Secret

Barbie: A Fairy Secret

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Barbie: A Fashion Fairytale

Barbie: A Fashion Fairytale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie in A Mermaid Tale

Barbie in A Mermaid Tale

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie and the Three Musketeers

Barbie and the Three Musketeers

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Barbie Presents: Thumbelina

Barbie Presents: Thumbelina

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
A Midsummer Night's Dream

A Midsummer Night's Dream

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Logan

Logan

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Speed

Speed

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Best of Me

The Best of Me

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
X2

X2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
X-Men

X-Men

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clue

Clue

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Loki

Loki

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★★★½
Read the review Edit this entry