• The Green Knight

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • God's Own Country

    ★★★★½

  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles

  • Lady J

    ★★★★

  • Once Upon a Time in the West

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★

  • Janine

    ★★★★★

  • Vanilla Sex

    ★★★★★

  • The Watermelon Woman

    ★★★★★

  • Red River

    ★★★★½

  • Ride the High Country

  • Butch Cassidy and the Sundance Kid

    ★★★★★

  • The Ox-Bow Incident

    ★★★★★

  • The Pink Panther

    ★★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★★★

  • A Hidden Life

    ★★★★★