ananya has logged 12 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Peppermint Candy

Peppermint Candy

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
15
A Brighter Summer Day

A Brighter Summer Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Serbian Film

A Serbian Film

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Metamorphosis of Birds

The Metamorphosis of Birds

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
Puparia

Puparia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry