Lauren has logged 27 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Men in Black II

Men in Black II

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

The 100 Year-Old Man Who Climbed Out the Window and Disappeared

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
13 Assassins

13 Assassins

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Les Misérables

Les Misérables

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Abbott and Costello Meet Frankenstein

Abbott and Costello Meet Frankenstein

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wraith

Wraith

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Venom

Venom

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nancy Drew and the Hidden Staircase

Nancy Drew and the Hidden Staircase

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

The Adventures of Buckaroo Banzai Across the 8th Dimension

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Mirai

Mirai

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Loose Ankles

Loose Ankles

1930
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Lonesome Dove

Lonesome Dove

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Parenthood

Parenthood

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
UHF

UHF

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry