• Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • The Ice Road

    ★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • This is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★

  • Barb and Star Go to Vista Del Mar

    ★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • The Little Things

    ★½

  • News of the World

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Midnight Sky

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★

  • Happiest Season

    ★½

  • Mank

    ★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Holy Calamavote | A Special Performance by Run The Jewels

    ★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★½

  • Honest Thief

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Class Action Park

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • An American Pickle

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Psych 2: Lassie Come Home

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★½

  • Extraction

    ★★½

  • The Willoughbys

  • The Last Dance

    ★★½

  • The Hunt

    ★★

  • The Way Back

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • ZeroZeroZero

    ★★½

  • Minari

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★½

  • Watchmen

    ★★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★½