Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
30
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★½
Edit this entry  
28
A Bridge Too Far

A Bridge Too Far

1977
×
★★★★
Edit this entry  
10
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Get Out

Get Out

2017
×
★★★½
Edit this entry  
02
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★½
Edit this entry  
20
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Memento

Memento

2000
×
★★★★
Edit this entry  
21
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★★
Edit this entry  
14
Leviathan

Leviathan

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
06
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Heat

Heat

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
31
1917

1917

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★★
Edit this entry