Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Hero

A Hero

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Rules of the Game

The Rules of the Game

1939
×
Read the review Edit this entry  
16
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Black Box

Black Box

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
My Brothers and I

My Brothers and I

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Just 6.5

Just 6.5

2019
×
★★★
Edit this entry  
11
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
There Is No Evil

There Is No Evil

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Celebration

The Celebration

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sorry Angel

Sorry Angel

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Happening

Happening

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Magnetic Beats

Magnetic Beats

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Papicha

Papicha

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Thelma

Thelma

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Freshmen

The Freshmen

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
This Summer Feeling

This Summer Feeling

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Casablanca

Casablanca

1942
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Smart Ass

Smart Ass

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Paris Education

A Paris Education

2018
×
Edit this entry  
12
Animal House

Animal House

1978
×
Edit this entry  
11
My Golden Days

My Golden Days

2015
×
Edit this entry  
09
Compartment No. 6

Compartment No. 6

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
08
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
Edit this entry  
07
The Fire Within

The Fire Within

1963
×
★★★½
Edit this entry  
07
Poison Friends

Poison Friends

2006
×
Edit this entry  
05
The Divide

The Divide

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★½
Edit this entry  
29
Breaking Away

Breaking Away

1979
×
★★★½
Edit this entry  
28
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Texas Chain Saw Massacre

The Texas Chain Saw Massacre

1974
×
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★
Read prior review Edit this entry