gina has logged 258 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Gattaca

Gattaca

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Carol

Carol

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hungry Hearts

Hungry Hearts

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Nocturama

Nocturama

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Rain Man

Rain Man

1988
×
★★★★
Edit this entry  
02
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Edit this entry  
29
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Edit this entry  
18
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Comet

Comet

2014
×
★★★
Edit this entry  
17
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★
Edit this entry  
15
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
mid90s

mid90s

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder

Wonder

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★
Edit this entry  
10
It's Such a Beautiful Day

It's Such a Beautiful Day

2012
×
Edit this entry  
09
Amanda

Amanda

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The King

The King

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Reader

The Reader

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★
Edit this entry  
30
Coraline

Coraline

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Carrie

Carrie

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Possession

Possession

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry