gina has logged 259 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Mortal Storm

The Mortal Storm

1940
×
★★★
Edit this entry  
22
You Can't Take It with You

You Can't Take It with You

1938
×
★★★
Edit this entry  
22
Games of Love and Chance

Games of Love and Chance

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Play House

The Play House

1921
×
Read the review Edit this entry  
21
The Frozen North

The Frozen North

1922
×
Edit this entry  
11
Harvey

Harvey

1950
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Philadelphia Story

The Philadelphia Story

1940
×
Read the review Edit this entry  
07
Chinatown

Chinatown

1974
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Little Girl

Little Girl

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Loving Vincent

Loving Vincent

2017
×
★★★½
Edit this entry  
05
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
05
The Shop Around the Corner

The Shop Around the Corner

1940
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Cops

Cops

1922
×
Edit this entry  
03
Mr. Smith Goes to Washington

Mr. Smith Goes to Washington

1939
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Boat

The Boat

1921
×
Edit this entry  
30
The Cameraman

The Cameraman

1928
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Edit this entry  
29
Persepolis

Persepolis

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Close-Up

Close-Up

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
It's a Wonderful Life

It's a Wonderful Life

1946
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Faces

Faces

1968
×
★★★
Edit this entry  
24
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
Edit this entry  
24
The Goat

The Goat

1921
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Only You

Only You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Steamboat Bill, Jr.

Steamboat Bill, Jr.

1928
×
★★★
Edit this entry  
22
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Buffalo '66

Buffalo '66

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Scarecrow

The Scarecrow

1920
×
Read the review Edit this entry  
19
The High Sign

The High Sign

1921
×
★★★½
Edit this entry  
18
Neighbors

Neighbors

1920
×
★★★½
Edit this entry  
17
One Week

One Week

1920
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★½
Edit this entry  
16
The General

The General

1926
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Great Beauty

The Great Beauty

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Knock Down the House

Knock Down the House

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Cook

The Cook

1918
×
Read the review Edit this entry  
12
Un Chien Andalou

Un Chien Andalou

1929
×
Read the review Edit this entry  
11
Sherlock, Jr.

Sherlock, Jr.

1924
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Shadows

Shadows

1959
×
★★★
Edit this entry  
09
Le Bonheur

Le Bonheur

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Munich

Munich

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry