gina has logged 17 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Masculin Féminin

Masculin Féminin

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Submarine

Submarine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Wizard of Oz

The Wizard of Oz

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Pink Floyd: The Wall

Pink Floyd: The Wall

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Au Revoir les Enfants

Au Revoir les Enfants

1987
×
★★★★
Edit this entry  
23
Saving Private Ryan

Saving Private Ryan

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
4 Months, 3 Weeks and 2 Days

4 Months, 3 Weeks and 2 Days

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love & Mercy

Love & Mercy

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Man Bites Dog

Man Bites Dog

1992
×
★★★
Edit this entry  
16
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry