• Pig

    ★★★½

  • Neil Young - Young Shakespeare

    ★★★★★

  • FILTHY

  • The Empty Man

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Murder Death Koreatown

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Watchmen

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★½

  • Ready or Not

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • Vinland Saga

    ★★★★½

  • Anima

  • Midsommar

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Bliss

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

    ★★★★½

  • Us

    ★★

  • Booksmart

    ★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★

  • Nowhere, Nobody

  • Monos

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

    ★½

  • Maniac

  • The Perfection

    ½

  • High Life

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • Sharp Objects

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Knife+Heart

  • Burning

    ★★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Gonjiam: Haunted Asylum

    ★★★½

  • Ghostland

    ½

  • Upgrade

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★½

  • Game Night

    ★★★½

  • An Elephant Sitting Still

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ½

  • Isle of Dogs

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★½

  • Devilman Crybaby

  • Star Wars: The Last Jedi

  • WHAT DID JACK DO?

  • One Cut of the Dead

    ★★★★

  • Creep 2

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • mother!