• Run All Night

    ★★½

  • Cinderella

    ★★★★

  • Blackhat

    ★★★

  • American Sniper

    ★★★

  • A Most Violent Year

    ★★★

  • The Theory of Everything

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★½

  • Leviathan

    ★★½

  • Boyhood

    ★★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★

  • The Muppet Movie

    ★★★★

  • All That Heaven Allows

    ★★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★

  • Million Dollar Mermaid

    ★★★★★

  • The File on Thelma Jordon

    ★½

  • Holiday Inn

    ★★★★★

  • Bachelor Mother

    ★★★★

  • Night Nurse

    ★★