˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 52 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Documenteur

Documenteur

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Mur Murs

Mur Murs

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kung-Fu Master!

Kung-Fu Master!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Special

Midnight Special

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let the Corpses Tan

Let the Corpses Tan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
La Pointe-Courte

La Pointe-Courte

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Grindhouse

Grindhouse

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Planet Terror

Planet Terror

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Don't

Don't

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Black Man in San Francisco

The Last Black Man in San Francisco

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Marine Life Interviews

Marine Life Interviews

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Hustle

The Hustle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Gwen

Gwen

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Air Doll

Air Doll

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hail, Caesar!

Hail, Caesar!

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Memento

Memento

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry