˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 35 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Forever's Gonna Start Tonight

Forever's Gonna Start Tonight

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Straight Story

The Straight Story

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Snowbird

Snowbird

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Henry Gamble's Birthday Party

Henry Gamble's Birthday Party

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
House of Hummingbird

House of Hummingbird

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Scenes from the Suburbs

Scenes from the Suburbs

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spark and Light

Spark and Light

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Les 3 Boutons

Les 3 Boutons

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Wonders

The Wonders

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Recorder Exam

The Recorder Exam

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
I'm Here

I'm Here

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Eat

Eat

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Sputnik

Sputnik

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Boys State

Boys State

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lemon

Lemon

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spree

Spree

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
When We Lived in Miami

When We Lived in Miami

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Sun Don't Shine

Sun Don't Shine

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Stunt Double

The Stunt Double

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Before the Flood

Before the Flood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Kid with a Bike

The Kid with a Bike

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Black Is King

Black Is King

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry