˗ˏˋ Liam ˊˎ˗ has logged 59 entries for films during February 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Listen Up Philip

Listen Up Philip

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Billie Eilish: The World's a Little Blurry

Billie Eilish: The World's a Little Blurry

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Myth: A Frozen Tale

Myth: A Frozen Tale

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Batman: Bad Blood

Batman: Bad Blood

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Lingua Franca

Lingua Franca

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Winnie the Pooh

Winnie the Pooh

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Voice of Silence

Voice of Silence

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Shangri-La

Shangri-La

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Drew Michael

Drew Michael

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
High Life

High Life

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Trophy Hunter

Trophy Hunter

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Buttons

Buttons

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Visit

The Visit

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Toback Vs. Mailer: The Incident

Toback Vs. Mailer: The Incident

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
There's Nothing You Can Do.

There's Nothing You Can Do.

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lenny Cooke

Lenny Cooke

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shiva Baby

Shiva Baby

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
John's Gone

John's Gone

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Batman vs. Robin

Batman vs. Robin

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Puddles

Puddles

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Justice League: Throne of Atlantis

Justice League: Throne of Atlantis

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Woman Walks Ahead

Woman Walks Ahead

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Son of Batman

Son of Batman

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Justice League: War

Justice League: War

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Orphan

The Orphan

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Fountain

The Fountain

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dead Pigs

Dead Pigs

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Jackie

Jackie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Van

The Van

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Life in Technicolor

Life in Technicolor

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
PVT Chat

PVT Chat

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Exception

The Exception

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Old Fangs

Old Fangs

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fantastic Four

Fantastic Four

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Atlantiques

Atlantiques

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jerrod Carmichael: 8

Jerrod Carmichael: 8

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Lucky

Lucky

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pleasure

Pleasure

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry