• Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Behind Her Eyes

    ★★★

  • Malcolm & Marie

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • You Sold My Rollerskates?

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • The Lovebirds

  • The Half of It

    ★★★

  • Love Wedding Repeat

    ★★

  • Unorthodox

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

  • Shirley

    ★★★★

  • My Hero Academia: Heroes Rising

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Hair Love

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Daddy

    ★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Papicha

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★½

  • Aladdin

    ★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★½

  • Love, Death & Robots: The Witness

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Fork in the Road

    ★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★★

  • Smash and Grab

    ★★★½

  • Kitbull

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★★

  • Chapped Lips

    ★★★★½

  • Achoura

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Tree

    ★★★½

  • The Princess Switch

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★½

  • Best Friend

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Caldeira

    ★★★½