• Finch

    ★★★★½

  • Cry Macho

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

  • Luca

    ★★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★

  • The Dig

    ★★★★

  • The Comeback Trail

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★★

  • The Stronghold

    ★★★★

  • Dear Mother

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★

  • Honest Thief

    ★★

  • The Big Hit

    ★★★½

  • Unhinged

    ★★★

  • Irresistible

    ★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • Coffee & Kareem

  • The Way Back

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★½

  • Downhill

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Shelby American

    ★★★★

  • The Good Liar

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★★

  • Gemini Man

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Rambo: Last Blood

    ★½

  • Abominable

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Motherless Brooklyn

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • The Kitchen

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★

  • The Poison Rose

    ½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Lighthouse

  • Deerskin

    ★★½

  • Poms

    ★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★½

  • UglyDolls

    ★½

  • Little White Lies 2

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★★½

  • The Highwaymen

    ★★★½

  • Stuber

    ★★

  • Good Boys

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Triple Frontier

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★½