• The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • All Too Well: The Short Film

    ½

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★★★

  • ULTRAPOP: Live at the Masonic

    ★★★★★

  • Taisho Otome Fairy Tale

    ★★★½

  • Injustice

    ½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Old

    ★½

  • Sonny Boy

    ★★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★½

  • The French Dispatch

    ★★½

  • The Aquatope on White Sand

    ★★★½

  • Life Lessons with Uramichi Oniisan

    ★★★½

  • The Detective Is Already Dead

    ★½

  • Wonder Egg Priority Special: My Priority

    ★★

  • Batman: The Long Halloween, Part One

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Together

    ★★★

  • Luca

    ★★★

  • F9

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★½

  • Super Cub

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Godzilla Singular Point

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Doors

    ½

  • Hideaki Anno: The Final Challenge of Evangelion

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Cherry

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • The Little Things

    ★★

  • Flinch

    ★★★

  • Wonder Egg Priority

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★

  • Bottom-tier Character Tomozaki

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★½

  • Yes, No, or Maybe Half?

  • Mank

    ★★★

  • Josee, the Tiger and the Fish

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Archenemy

    ★½

  • Fatman

    ★½

  • TONIKAWA: Over the Moon for You

    ★★★½

  • Burn the Witch

    ★½

  • Little Fish

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Enola Holmes

    ★★½

  • On the Rocks

    ★★★

  • Love Me, Love Me Not

    ★½

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★★★

  • The Stranger by the Shore

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★