svrrogate has logged 337 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Merantau

Merantau

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
TONIKAWA: Over the Moon for You

TONIKAWA: Over the Moon for You

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sicario

Sicario

2015
×
★★★½
Edit this entry  
14
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Archenemy

Archenemy

2020
×
★½
Edit this entry  
12
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
Read the review Edit this entry  
05
Mank

Mank

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Moment You Fall in Love

The Moment You Fall in Love

2016
×
Read the review Edit this entry  
30
The Anthem of the Heart

The Anthem of the Heart

2015
×
★★★
Edit this entry  
30
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Edit this entry  
28
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Nausicaä of the Valley of the Wind

Nausicaä of the Valley of the Wind

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Paul Blart: Mall Cop

Paul Blart: Mall Cop

2009
×
Edit this entry  
26
Nocturnal Animals

Nocturnal Animals

2016
×
★★★½
Edit this entry  
22
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fatman

Fatman

2020
×
★½
Edit this entry  
19
Crawl

Crawl

2019
×
★★½
Edit this entry  
17
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Edit this entry  
16
Pompeii

Pompeii

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Green Street Hooligans

Green Street Hooligans

2005
×
★★★½
Edit this entry  
14
Mulan

Mulan

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
13
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Mom and Dad

Mom and Dad

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Hugo

Hugo

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
Edit this entry  
08
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★½
Edit this entry  
04
Blade Runner

Blade Runner

1982
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Expendables 2

The Expendables 2

2012
×
★★
Edit this entry  
03
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★½
Edit this entry  
02
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Predator

Predator

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Knight's Tale

A Knight's Tale

2001
×
★★½
Edit this entry  
29
Chungking Express

Chungking Express

1994
×
★★★½
Edit this entry  
27
Megalodon

Megalodon

2018
×
Edit this entry  
25
Being Flynn

Being Flynn

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Edit this entry  
24
Hotarubi no Mori e

Hotarubi no Mori e

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry