svrrogate has logged 43 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Fear & Shame

Fear & Shame

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Revenge

Revenge

2017
×
★★★
Edit this entry  
26
SLC Punk

SLC Punk

1998
×
★★★
Edit this entry  
26
Peninsula

Peninsula

2020
×
Read the review Edit this entry  
25
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★
Edit this entry  
24
Akira

Akira

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Rescue Dawn

Rescue Dawn

2006
×
★★★
Edit this entry  
23
The Rover

The Rover

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Butterfly Effect

The Butterfly Effect

2004
×
★★★
Edit this entry  
19
Project Power

Project Power

2020
×
★★½
Edit this entry  
17
Black Fox

Black Fox

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Brief Encounter

Brief Encounter

1945
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bronson

Bronson

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Crank: High Voltage

Crank: High Voltage

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Wolf Children

Wolf Children

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Raising Arizona

Raising Arizona

1987
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Godzilla

Godzilla

1998
×
Edit this entry  
12
Twilight

Twilight

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Tax Collector

The Tax Collector

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Crank

Crank

2006
×
★★★
Edit this entry  
10
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
One Day We'll Talk About Today

One Day We'll Talk About Today

2020
×
★★½
Edit this entry  
07
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Deadpool

Deadpool

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Matilda

Matilda

1996
×
★★★½
Edit this entry  
02
Submarine

Submarine

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★½
Edit this entry  
02
2 Fast 2 Furious

2 Fast 2 Furious

2003
×
★½
Edit this entry  
02
The Fast and the Furious

The Fast and the Furious

2001
×
★½
Edit this entry  
02
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★½
Edit this entry  
01
Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

Detective Bureau 2-3: Go to Hell, Bastards!

1963
×
★★½
Edit this entry  
01
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Edit this entry