☞adn☜ has logged 156 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
20
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Ghost Dog: The Way of the Samurai

Ghost Dog: The Way of the Samurai

1999
×
★★★★
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★★
Edit this entry  
29
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The Day of the Dolphin

The Day of the Dolphin

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★
Edit this entry  
08
Green Room

Green Room

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Lion

Lion

2016
×
★★★½
Edit this entry  
21
Mandy

Mandy

2018
×
★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★
Edit this entry  
13
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Edit this entry  
12
Drive

Drive

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Plumber

The Plumber

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★
Edit this entry  
05
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★
Edit this entry  
14
Life in A Day

Life in A Day

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
In the Loop

In the Loop

2009
×
★★★★
Edit this entry  
26
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Bourne Ultimatum

The Bourne Ultimatum

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Bourne Supremacy

The Bourne Supremacy

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★
Edit this entry  
14
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
13
Sicario: Day of the Soldado

Sicario: Day of the Soldado

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Edit this entry  
09
300

300

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Bourne Identity

The Bourne Identity

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Edit this entry  
01
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★★½
Edit this entry