Swartacus has logged 124 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
Hubie Halloween

Hubie Halloween

2020
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Nacho Libre

Nacho Libre

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
The Addams Family 2

The Addams Family 2

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

Norm Macdonald: Hitler's Dog, Gossip & Trickery

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
I Am Chris Farley

I Am Chris Farley

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
9/11: Inside the President's War Room

9/11: Inside the President's War Room

2021
×
★★★
Edit this entry  
04
Worth

Worth

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★½
Edit this entry  
03
Awake

Awake

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Kodachrome

Kodachrome

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Seabiscuit

Seabiscuit

2003
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deadfall

Deadfall

1993
×
★★★½
Edit this entry  
29
Arsenal

Arsenal

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Count Me In

Count Me In

2021
×
★★★
Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
★★★
Edit this entry  
23
Fast Company

Fast Company

1979
×
★★★½
Edit this entry  
22
Habit

Habit

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Factotum

Factotum

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Humanity Bureau

The Humanity Bureau

2017
×
★★½
Edit this entry  
13
Audition

Audition

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Val

Val

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Untold: Malice at the Palace

Untold: Malice at the Palace

2021
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★
Edit this entry  
29
Trees Lounge

Trees Lounge

1996
×
★★★★
Edit this entry  
25
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

2021
×
★★★
Edit this entry  
19
McCartney 3, 2, 1

McCartney 3, 2, 1

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Like Mike

Like Mike

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
★★
Edit this entry  
16
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Gotti

Gotti

2018
×
★★½
Edit this entry  
13
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Mob Stories

Mob Stories

1993
×
★★★
Edit this entry  
07
Fear City: New York vs The Mafia

Fear City: New York vs The Mafia

2020
×
★★★★
Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
No Sudden Move

No Sudden Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
30
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
Edit this entry  
28
3 from Hell

3 from Hell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

The Bad Lieutenant: Port of Call - New Orleans

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry