Swartacus has logged 16 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Johnny Be Good

Johnny Be Good

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Cujo

Cujo

1983
×
★★★½
Edit this entry  
28
Tiger

Tiger

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Stalker

Stalker

1979
×
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Who Killed Malcolm X?

Who Killed Malcolm X?

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Help!

Help!

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
09
The Man Who Fell to Earth

The Man Who Fell to Earth

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Will

Iron Will

1994
×
★★★
Edit this entry  
04
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

The Adventures of Sharkboy and Lavagirl

2005
×
★★½
Edit this entry  
03
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
½
Edit this entry  
02
Bad Company

Bad Company

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Loop

Loop

2020
×
★★★★
Edit this entry