• House of Gucci

    ★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Clifford the Big Red Dog

  • Finch

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★★

  • Belfast

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Stillwater

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Boss Baby: Family Business

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • The Beta Test

    ★★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • F9

  • Cruella

    ★★★

  • The Underground Railroad

  • medicament

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Save Ralph

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Croods: A New Age

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★