Quinn has logged 378 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Luce

Luce

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harold and Maude

Harold and Maude

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Lovely Bones

The Lovely Bones

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★½
Edit this entry  
22
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wolf of Snow Hollow

The Wolf of Snow Hollow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clifford the Big Red Dog

Clifford the Big Red Dog

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
12
Half Nelson

Half Nelson

2006
×
★★★★
Edit this entry  
11
Finch

Finch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
About Time

About Time

2013
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Closer

Closer

2004
×
Edit this entry  
01
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
It Comes at Night

It Comes at Night

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Every Brilliant Thing

Every Brilliant Thing

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Don't Breathe

Don't Breathe

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Waves

Waves

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

Anchorman: The Legend of Ron Burgundy

2004
×
★★★★
Edit this entry  
26
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Edit this entry  
23
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★½
Edit this entry  
19
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry