Sean has logged 151 entries for films during 2012.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Day

The Day

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Snow White and the Huntsman

Snow White and the Huntsman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Sleepwalk with Me

Sleepwalk with Me

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Jack Reacher

Jack Reacher

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Babymakers

The Babymakers

2012
×
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Premium Rush

Premium Rush

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Killer Joe

Killer Joe

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
3, 2, 1... Frankie Go Boom

3, 2, 1... Frankie Go Boom

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Brick

Brick

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Grandma's Boy

Grandma's Boy

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Shooter

Shooter

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Lincoln

Lincoln

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Ted

Ted

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
30 Minutes or Less

30 Minutes or Less

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tall Man

The Tall Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Lawless

Lawless

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Rope

Rope

1948
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Attack the Block

Attack the Block

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Primer

Primer

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Seeking a Friend for the End of the World

Seeking a Friend for the End of the World

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Goon

Goon

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Loved Ones

The Loved Ones

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brave

Brave

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Your Sister's Sister

Your Sister's Sister

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Indie Game: The Movie

Indie Game: The Movie

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Paul

Paul

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Being Michael Madsen

Being Michael Madsen

2007
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Baghead

Baghead

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Skyfall

Skyfall

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Killing Them Softly

Killing Them Softly

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★★
Edit this entry  
27
Outside the Law

Outside the Law

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The American President

The American President

1995
×
★★★
Edit this entry  
21
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★½
Edit this entry  
20
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry