Syaoran has logged 240 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Hurt Locker

The Hurt Locker

2008
×
★★★★
Edit this entry  
15
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Magnificent Seven

The Magnificent Seven

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★½
Edit this entry  
12
Don Jon

Don Jon

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Private Life

Private Life

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★
Edit this entry  
04
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★½
Edit this entry  
02
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
01
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★
Edit this entry  
25
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Art of Getting By

The Art of Getting By

2011
×
★★½
Edit this entry  
20
Safety Not Guaranteed

Safety Not Guaranteed

2012
×
Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★½
Edit this entry  
18
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
High-Rise

High-Rise

2015
×
★★½
Edit this entry  
17
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
16
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Normal Heart

The Normal Heart

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★
Edit this entry  
07
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Edit this entry  
06
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★
Edit this entry  
05
In Your Eyes

In Your Eyes

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
02
13 Sins

13 Sins

2014
×
★★½
Edit this entry  
01
Joy

Joy

2015
×
★★½
Edit this entry  
31
Suspiria

Suspiria

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Tomorrowland

Tomorrowland

2015
×
★★½
Edit this entry  
26
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Becoming Jane

Becoming Jane

2007
×
★★½
Edit this entry  
22
Chernobyl Diaries

Chernobyl Diaries

2012
×
★★½
Edit this entry  
21
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry