Syd has logged 25 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Little

Little

2019
×
Edit this entry  
04
Stuart Little

Stuart Little

1999
×
Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Cabaret

Cabaret

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Summer Place

A Summer Place

1959
×
Read the review Edit this entry  
27
Les Girls

Les Girls

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
Edit this entry  
08
Belle de Jour

Belle de Jour

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
02
Midsommar

Midsommar

2019
×
Edit this entry  
22
The Lizzie McGuire Movie

The Lizzie McGuire Movie

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
Edit this entry  
14
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Edit this entry  
30
Victor/Victoria

Victor/Victoria

1982
×
★★★★
Edit this entry  
18
Stormy Weather

Stormy Weather

1943
×
Edit this entry  
18
Cabin in the Sky

Cabin in the Sky

1943
×
Edit this entry  
11
Salut les Cubains

Salut les Cubains

1963
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Last Year at Marienbad

Last Year at Marienbad

1961
×
★★★★★
Read the review Edit this entry