syd has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
Edit this entry  
25
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
Read the review Edit this entry  
05
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
Read the review Edit this entry  
10
Stop Making Sense

Stop Making Sense

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
FLCL

FLCL

2000
×
Read the review Edit this entry  
01
Once

Once

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dekalog

Dekalog

1989
×
Read the review Edit this entry  
30
In America

In America

2002
×
★★★★
Edit this entry  
26
Life Is Beautiful

Life Is Beautiful

1997
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Clueless

Clueless

1995
×
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
27
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Cinema Paradiso

Cinema Paradiso

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Hot Chick

The Hot Chick

2002
×
Read the review Edit this entry  
16
Tusk

Tusk

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
Edit this entry  
07
The Goonies

The Goonies

1985
×
Read the review Edit this entry  
06
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
Read prior review Edit this entry  
24
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★
Edit this entry  
21
I've Been Afraid

I've Been Afraid

2020
×
Edit this entry  
16
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Joker

Joker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
Edit this entry  
26
The Railroad Lady

The Railroad Lady

2016
×
Edit this entry  
26
Knife Skills

Knife Skills

2017
×
Edit this entry  
25
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★
Edit this entry  
10
Dead Poets Society

Dead Poets Society

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Coco

Coco

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Onward

Onward

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shoplifters

Shoplifters

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ice Princess

Ice Princess

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry