Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
Edit this entry  
23
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Sex and the City

Sex and the City

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Rafiki

Rafiki

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Short Term 12

Short Term 12

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The House Bunny

The House Bunny

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Say Anything...

Say Anything...

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
American Ultra

American Ultra

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Edit this entry  
05
Chef

Chef

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mystic Pizza

Mystic Pizza

1988
×
Edit this entry  
30
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Runaways

The Runaways

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kacey Musgraves Christmas Show

The Kacey Musgraves Christmas Show

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Undoing

The Undoing

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Walk the Line

Walk the Line

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
10 Things I Hate About You

10 Things I Hate About You

1999
×
★★★
Edit this entry  
23
The Wedding Planner

The Wedding Planner

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Orphan

Orphan

2009
×
★★★
Edit this entry  
13
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Okja

Okja

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Just Friends

Just Friends

2005
×
Edit this entry  
11
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
First Girl I Loved

First Girl I Loved

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Edit this entry