• Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • My First Summer

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Summerland

    ★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★★

  • The World to Come

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Little Fires Everywhere

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Babyteeth

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Anima

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Matthias & Maxime

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★

  • Chernobyl

  • Yesterday

    ★★½