antonia has logged 160 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
12 Angry Men

12 Angry Men

1957
×
Edit this entry  
20
I Origins

I Origins

2014
×
★★★½
Edit this entry  
17
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Caché

Caché

2005
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Decalogue VI

Decalogue VI

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
Read the review Edit this entry  
14
The Beaches of Agnès

The Beaches of Agnès

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
24
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Haunting of Bly Manor

The Haunting of Bly Manor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Predestination

Predestination

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Happy Together

Happy Together

1997
×
★★★★
Edit this entry  
24
Vagabond

Vagabond

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
Edit this entry  
22
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
20
Mirror

Mirror

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Separation

A Separation

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Lodge

The Lodge

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
12
Lola

Lola

1961
×
★★★★
Edit this entry  
06
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
Read the review Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Tales

Wild Tales

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Antichrist

Antichrist

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Vivre Sa Vie

Vivre Sa Vie

1962
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Breathless

Breathless

1960
×
Edit this entry  
15
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Decalogue V

Decalogue V

1989
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Edit this entry