• She Dies Tomorrow

    ★★★

  • An American Pickle

    ★★½

  • Inheritance

    ★★★

  • The Place Beyond the Pines

    ★★★

  • Happiness

    ★★★★★

  • Oslo, August 31st

    ★★★★½

  • Exorcism at 60,000 Feet

    ★★★★★

  • The Others

    ★★★½

  • The Crazies

    ★★½

  • The Lodge

    ★★½

  • Crawl

    ★★★

  • Triangle

    ★★★½

  • Hiroshima Mon Amour

    ★★★★★

  • The Night of the Hunter

    ★★★½

  • Satantango

    ★★★★★

  • Paddleton

    ★★★★

  • Sea Fever

    ★★★

  • The Lost City of Z

    ★★★★½