• Dune

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Pig

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Together

    ★★★½

  • Pray Away

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★½

  • The Crime of the Century

    ★★★★

  • Mortal Kombat

    ★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★

  • kid 90

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • I'm Your Man

    ★★★★

  • TINA

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★½

  • Tom & Jerry

    ★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Mayday

    ★★★

  • The Sparks Brothers

    ★★★½

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★½

  • CODA

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Dig

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Let Them All Talk

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★★½

  • Shithouse

    ★★★★

  • Totally Under Control

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★

  • The Kid Detective

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • Beginning

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • The Donut King

    ★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Athlete A

    ★★★½

  • White Noise

    ★★★½

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★★★

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★½

  • Unorthodox

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • Mayor

    ★★★★

  • Undine

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★