• After We Fell

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • 76 Days

    ★★★★★

  • Memory House

    ★½

  • The Best is Yet to Come

    ★★★★

  • Milestone

    ★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • Servants

    ★★

  • One of These Days

    ★½

  • Onward

    ★★★

  • The Last Shift

  • Identifying Features

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • The Dissident

  • Bad Hair

    ★★

  • My Spy

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • Spies in Disguise

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★

  • Queen & Slim

    ★★★★★

  • The Good Liar

    ★★

  • Last Christmas

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Countdown

  • Mi Vida

    ★★★

  • Moving On

    ★★★★★

  • Gemini Man

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★

  • Downton Abbey

    ★★★

  • Abominable

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★½

  • The Platform

    ★★½

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★★½

  • Haunt

    ½

  • Angel Has Fallen

    ★★★

  • The Kitchen

    ★★

  • A Rainy Day in New York

    ★★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • The Lion King

    ½

  • A Little Testament

    ★★★★½

  • Anima

  • Anna

    ★★★

  • Midsommar

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • An Easy Girl

    ★★★

  • I Lost My Body

    ★★★★

  • Little Joe

  • Sorry We Missed You

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★½

  • Atlantics

    ★★★

  • Beanpole

    ★★★★★

  • Bull

    ★★★½

  • Les Misérables

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • The Dead Don't Die