Yv has logged 94 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Sex and the City 2

Sex and the City 2

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
We Are Your Friends

We Are Your Friends

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Haunt

Haunt

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Joker

Joker

2019
×
Edit this entry  
02
Anna

Anna

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Kitchen

The Kitchen

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
A Rainy Day in New York

A Rainy Day in New York

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Angel Has Fallen

Angel Has Fallen

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Trance

Trance

2013
×
★★★★
Edit this entry  
21
Blockers

Blockers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Game Night

Game Night

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
1922

1922

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
That Awkward Moment

That Awkward Moment

2014
×
½
Edit this entry  
13
Toy Story 4

Toy Story 4

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Welcome to my Brain

Welcome to my Brain

×
Read the review Edit this entry  
06
The Heat

The Heat

2013
×
Edit this entry  
03
A Little Testament

A Little Testament

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Seven Pounds

Seven Pounds

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Purge

The Purge

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Anima

Anima

2019
×
Read the review Edit this entry  
25
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry