Yv has logged 22 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Unicorn Store

Unicorn Store

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Joe

Little Joe

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★½
Edit this entry  
16
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★
Edit this entry  
16
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Edit this entry  
15
Bull

Bull

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
Read the review Edit this entry  
10
The Notebook

The Notebook

2004
×
★★★½
Edit this entry  
09
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Greta

Greta

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★
Edit this entry  
03
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Edit this entry  
02
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Sherlock Holmes

Sherlock Holmes

2009
×
★★
Read the review Edit this entry