Sort by

Billy (Systemsdead) has logged 291 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Depraved

Depraved

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Dark Figure of Crime

Dark Figure of Crime

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Spy Gone North

The Spy Gone North

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hotel Artemis

Hotel Artemis

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Holiday Inn

Holiday Inn

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Mountain

The Mountain

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Monos

Monos

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Radius

Radius

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Late Phases

Late Phases

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The 33

The 33

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Widows

Widows

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Girl in the Spider's Web

The Girl in the Spider's Web

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Remember

Remember

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Patriot Games

Patriot Games

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Hunt for Red October

The Hunt for Red October

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Furies

The Furies

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Day at Black Rock

Bad Day at Black Rock

1955
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Coco

Coco

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
On Dangerous Ground

On Dangerous Ground

1951
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Casualties of War

Casualties of War

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The King

The King

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Diane

Diane

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Dead Center

The Dead Center

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Patriotism

Patriotism

1966
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Patriotism

Patriotism

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Us

Us

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Tremors

Tremors

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry