• Snake Eyes: G.I. Joe Origins

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • The Good Woman of Sichuan

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Je suis Karl

    ★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★★

  • Bloodsuckers

    ★★★½

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★★

  • The Girl and the Spider

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★½

  • Drift Away

    ★★★★

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Moon, 66 Questions

    ★★★

  • Introduction

    ★★★★

  • A River Runs, Turns, Erases, Replaces

    ★★★★

  • Chaos Walking

    ½

  • A Writer's Odyssey

    ★★★

  • Tom & Jerry

    ★★★

  • Drifting

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★

  • The Dog Who Wouldn't Be Quiet

    ★★

  • Prisoners of the Ghostland

    ★★★★

  • The Most Beautiful Boy in the World

    ★★★½

  • In the Same Breath

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • Pretend It's a City

  • News of the World

    ★★★½

  • Shock Wave 2

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Education

    ★★★½

  • Alex Wheatle

    ★★½

  • The Ark

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Hillbilly Elegy

    ★★★½

  • The Story of Southern Islet

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • Summer Blur

    ★★★

  • Keep Rolling

    ★★★★

  • Septet: The Story of Hong Kong

    ★★★★

  • Striding Into the Wind

    ★★★★

  • Hot Soup

    ★★★½

  • Coming Clean

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • French Exit

    ★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★

  • Lost Course

    ★★★★½

  • Wu Hai

    ★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Leap

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★★

  • Rifkin's Festival

    ★★★½

  • My Missing Valentine

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • True Mothers

    ★★★★

  • We Are Who We Are

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★½

  • Run Hide Fight

    ★★★½

  • New Order

    ½

  • 76 Days

    ★★★

  • Hopper/Welles

  • Love After Love

    ★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Sportin' Life