Frank has logged 93 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth

1997
×
Edit this entry  
14
Neon Genesis Evangelion

Neon Genesis Evangelion

1995
×
★★★★
Edit this entry  
11
La Strada

La Strada

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Chinese Odyssey 2002

Chinese Odyssey 2002

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Nina Wu

Nina Wu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Women on the Verge of a Nervous Breakdown

Women on the Verge of a Nervous Breakdown

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Human Voice

The Human Voice

2020
×
★★★★
Edit this entry  
04
Of Gods and Men

Of Gods and Men

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★★
Edit this entry  
31
The Ten Commandments

The Ten Commandments

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
King Kong

King Kong

1933
×
★★★★
Edit this entry  
27
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dog Day Afternoon

Dog Day Afternoon

1975
×
★★★★
Edit this entry  
26
It Never Happened

It Never Happened

1934
×
Edit this entry  
25
Keep Rolling

Keep Rolling

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Love Poem

Love Poem

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Ark

The Ark

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Drifting

Drifting

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Lost Course

Lost Course

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Courier

The Courier

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Quiet Man

The Quiet Man

1952
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
Edit this entry  
15
Septet: The Story of Hong Kong

Septet: The Story of Hong Kong

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Following

Following

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
Wanda

Wanda

1970
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
½
Edit this entry  
07
The Father

The Father

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
Accident

Accident

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
05
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
Bad Luck Banging or Loony Porn

Bad Luck Banging or Loony Porn

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
What Do We See When We Look at the Sky?

What Do We See When We Look at the Sky?

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 8 Diagram Pole Fighter

The 8 Diagram Pole Fighter

1984
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Girl and the Spider

The Girl and the Spider

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★
Edit this entry  
03
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Limbo

Limbo

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Moon, 66 Questions

Moon, 66 Questions

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Introduction

Introduction

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★½
Edit this entry  
01
Drift Away

Drift Away

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Je suis Karl

Je suis Karl

2021
×
★★
Edit this entry  
01
Bloodsuckers

Bloodsuckers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
A River Runs, Turns, Erases, Replaces

A River Runs, Turns, Erases, Replaces

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry