• Run

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • Tenet

    ★★½

  • Host

    ★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★

  • Devs

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • Tall Girl

    ½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Us

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★½

  • mid90s

    ★★★½

  • High Life

    ★★

  • Halloween

    ★★

  • The Hate U Give

  • This Changes Everything

  • Hotel Mumbai

  • Suspiria

    ★★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • First Man

    ★★★

  • Cam

    ★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ocean's Eight

    ★½

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★½

  • Climax

    ★★★★★

  • Upgrade

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★½

  • F*&% the Prom

    ½

  • Creep 2

    ★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Revenge

    ★★★½

  • It

    ★★★

  • mother!

    ★★★★

  • Loveless

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★½

  • The Florida Project

    ★★★½

  • It Comes at Night

    ★★★★★

  • You Get Me

    ½

  • The Endless

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Thoroughbreds

    ★★★½