• American Murder: The Family Next Door

  • Host

  • Ghosts of War

  • #Alive

    ★★★★

  • Dangerous Lies

  • All the Bright Places

  • The Bridge Curse

  • The Invisible Man

  • Let It Snow

    ★★★★

  • Countdown

  • Eli

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

  • Fractured

    ★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • In the Tall Grass

  • The Platform

  • The King

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Ready or Not

  • A.M.I.

  • The Influence

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • The Curse of La Llorona

  • Isn't It Romantic

  • The Hole in the Ground

  • The Lodge

  • I Am Mother

    ★★★★

  • Polaroid

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Eerie

  • Bird Box

  • Venom

    ★★★★★

  • The Perfection

  • Followed

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The Nun

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Slender Man

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Extinction

    ★★★★★

  • How It Ends

  • Truth or Dare

  • Annihilation

  • Winchester

  • Hereditary

  • Searching

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • Murder on the Orient Express

  • Coco

    ★★★★★

  • The Babysitter

  • Flatliners

  • mother!

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

  • Veronica

  • Death Note

  • The Killing of a Sacred Deer

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • A Dog's Purpose

    ★★★★★

  • Clinical

  • Pandora

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★★★★

  • Ouija: Origin of Evil

  • The Invisible Guest

    ★★★★★

  • Lion

  • The Autopsy of Jane Doe