Taha has logged 42 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Hunt

The Hunt

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
25
Dog Eat Dog

Dog Eat Dog

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
Dying of the Light

Dying of the Light

2014
×
★★
Edit this entry  
24
Fat Girl

Fat Girl

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
Old

Old

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★
Edit this entry  
22
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Edit this entry  
21
The Cable Guy

The Cable Guy

1996
×
★★★
Edit this entry  
21
Reality Bites

Reality Bites

1994
×
★★★½
Edit this entry  
20
Billy Elliot

Billy Elliot

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Last Days

Last Days

2005
×
★★★
Edit this entry  
16
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Unknown Girl

The Unknown Girl

2016
×
★★★
Edit this entry  
14
Ghostbusters

Ghostbusters

1984
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Lord of War

Lord of War

2005
×
★★★
Edit this entry  
13
Serial Mom

Serial Mom

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dan in Real Life

Dan in Real Life

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bring It On

Bring It On

2000
×
★★★
Edit this entry  
10
Kate

Kate

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Obvious Child

Obvious Child

2014
×
★★★½
Edit this entry  
09
Dark City

Dark City

1998
×
★★★½
Edit this entry  
08
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Crow

The Crow

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Maria Bamford: Old Baby

Maria Bamford: Old Baby

2017
×
½
Edit this entry  
06
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Super

Super

2010
×
★★★
Edit this entry  
05
Slither

Slither

2006
×
★★★
Edit this entry  
04
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★½
Edit this entry  
04
Free Fire

Free Fire

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
End of Watch

End of Watch

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Sightseers

Sightseers

2012
×
★★★
Edit this entry  
02
Filth

Filth

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
A Walk Among the Tombstones

A Walk Among the Tombstones

2014
×
★★★
Edit this entry