• Green Book

    ★★½

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★½

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★½

  • Ben Is Back

    ★★½

  • Widows

    ★★★★

  • The Hate U Give

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★½

  • Vox Lux

    ★★★★

  • Suspiria

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • The Meg

    ★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★★

  • Purl

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Ibiza

  • A Very English Scandal

    ★★★½

  • Under the Silver Lake

    ★★★

  • Climax

    ★★★½

  • Shoplifters

    ★★★★

  • The Kissing Booth

    ½

  • Cold War

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Alex Strangelove

    ★★

  • Ready Player One

    ★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Wildlife

    ★★★★

  • Juliet, Naked

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Paddington 2

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Demi Lovato: Simply Complicated

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Stronger

    ★★★

  • mother!

    ★★½

  • It

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • First Reformed

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Tour de Pharmacy

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★½

  • In a Heartbeat

  • You Were Never Really Here

    ★★★½

  • Good Time

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Everything, Everything

    ★★

  • Wonder Woman

    ★★★★½