• The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • On the Rocks

    ★★½

  • Unpregnant

    ★★★½

  • Class Action Park

    ★★★½

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ★★★½

  • Psych 2: Lassie Come Home

  • Hamilton

    ★★★

  • The Rental

    ★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★½

  • The Half of It

    ★★★

  • Extraction

    ★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★★★

  • The Hunt

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Fantasy Island

  • Disclosure

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★★

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • The Grudge

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Black Christmas

    ★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Noelle

    ★★

  • Last Christmas

    ★★½

  • Seth Meyers: Lobby Baby

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • The Addams Family

    ★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • The Mortuary Collection

    ★★★★

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Haunt

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Secret Obsession

    ½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★★½

  • The Lion King

  • Monsoon

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Ma