• Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Bad Boys for Life

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • Black and Blue

    ★★★½

  • Killer Contractor

  • Harriet

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • Float

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Secret Obsession

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Atlantics

    ★★★

  • Avengers: Endgame

  • Little

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Nobody's Fool

    ★★★★

  • In Fabric

  • Green Book

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Peppermint

    ★★★

  • The Nun

    ★★

  • Roma

    ★★★★★

  • The First Purge

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Fahrenheit 451

  • The Kissing Booth

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★★½

  • Wonder

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • It

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Hitman's Bodyguard

  • The Silent Child

  • Spider-Man: Homecoming

  • Overdrive

    ★★★

  • Kidnap

  • Negative Space

    ★★★★

  • You Were Never Really Here

    ★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Faces Places

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • The Fate of the Furious

    ★★★½

  • Deuces

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Doctor Strange

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★½

  • Suicide Squad

  • Neighbors 2: Sorority Rising

  • Bastille Day

    ★★★★

  • Captain America: Civil War

  • Don't Breathe

    ★★★★½

  • Under the Shadow

  • Creed

    ★★★★

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • Inside Out

  • San Andreas

  • Avengers: Age of Ultron