Tak1408 has logged 56 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Freaked

Freaked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Burial Ground

Burial Ground

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Nothing but Trouble

Nothing but Trouble

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

Leap of Faith: William Friedkin on The Exorcist

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Maximum Overdrive

Maximum Overdrive

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Creepshow Animated Special

A Creepshow Animated Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Cat in the Brain

A Cat in the Brain

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Resurrection

Resurrection

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
D-Tox

D-Tox

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
09
HK: Hentai Kamen 2 - Abnormal Crisis

HK: Hentai Kamen 2 - Abnormal Crisis

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
HK: Forbidden Super Hero

HK: Forbidden Super Hero

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Cuties

Cuties

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
Capone

Capone

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Macabre

Macabre

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Blood Hook

Blood Hook

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

Pretending I'm a Superman: The Tony Hawk Video Game Story

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pool Party Massacre

Pool Party Massacre

2017
×
Read the review Edit this entry  
07
The Exorcist III

The Exorcist III

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Dragon Lives Again

The Dragon Lives Again

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Golden Ninja Warrior

Golden Ninja Warrior

1986
×
Read the review Edit this entry  
18
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Pool

The Pool

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Junk

Junk

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Return to Sleepaway Camp

Return to Sleepaway Camp

2008
×
Read the review Edit this entry  
03
Tiger on the Beat

Tiger on the Beat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Beast

The Beast

1975
×
Read the review Edit this entry  
22
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Asking For A Friend

Asking For A Friend

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
I Saw What You Did

I Saw What You Did

1965
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Night Shadows

Night Shadows

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Black Sabbath

Black Sabbath

1963
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Untold Story

The Untold Story

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
31
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Altitude

Altitude

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Twilight Zone: The Movie

Twilight Zone: The Movie

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Psycho II

Psycho II

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
In Search of Darkness

In Search of Darkness

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Harpoon

Harpoon

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry