• Soul

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • On the Rocks

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

  • The Social Dilemma

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Dick Johnson Is Dead

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Knives Out

  • Incitement

    ★★★★

  • Seberg

  • Judy

    ★½

  • Motherless Brooklyn

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Peaches & Cream

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Comrade Dov

  • Matthias & Maxime

    ★★★

  • Parasite

    ★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

  • Woodstock

    ★★★★★

  • Us

  • Pain and Glory

    ★½

  • Saint Frances

  • Booksmart

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

  • Chained

    ★★★★★

  • Varda by Agnès

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • The Farewell

  • Honey Boy

    ★★★

  • Kitbull

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • John & Yoko: Above Us Only Sky

    ★★★★½

  • Amazing Grace

    ★★★★

  • Maniac

  • The Death & Life of John F. Donovan

    ★★★½

  • mid90s

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ★★★★★

  • Skin

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

  • The Unorthodox

    ★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Dogman

    ★★★

  • Under the Silver Lake

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Shoplifters

    ★★★½

  • Climax

  • Cold War

    ★★½

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Wrinkle in Time

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Flower Boy: A Conversation

    ★★★★★

  • RBG

    ★★★

  • Hereditary

  • Eighth Grade

  • Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★½