• Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

    ★★½

  • Pity

    ★★

  • 12 Strong

    ★★½

  • Phantom Thread

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Wonder

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Thelma

    ★★★★

  • Wasted! The Story of Food Waste

  • Scales: Mermaids Are Real

    ½

  • Portrait Of My Family In My 13th Year

  • Tour de Pharmacy

  • You Were Never Really Here

  • Cars 3

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • How to Talk to Girls at Parties

  • Twin Peaks: The Return

  • Faces Places

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Elle Fanning's Fan Fantasy

  • Closeness

    ★★

  • Lev

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Hot Summer Nights

  • Mommy Dead and Dearest

  • Lucky

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★½

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Playground

    ★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Come Together

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

  • Doctor Strange

  • The Red Pill

  • Egon Schiele: Death and the Maiden

    ★★★

  • The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

    ★★★★

  • The Founder

    ★★½

  • Past Life

    ★★★★

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • And That's It.

  • Your Name.

    ★★★★

  • Hair and Brimstone

  • Bo Burnham: Make Happy

    ★★★

  • Alice Through the Looking Glass

  • Popstar: Never Stop Never Stopping

    ★★★

  • The Neon Demon

    ★½

  • It's Only the End of the World

    ★★★

  • The Fellowship Of The Carlo

  • The Red Turtle

    ★★★★

  • Paterson

    ★★★★

  • Raw

  • Café Society

    ★★★

  • Captain America: Civil War

  • Sausage Party

    ★½

  • Let it Be

    ★★

  • Zoolander 2

  • The Fundamentals of Caring

    ★★½

  • Sand Storm

    ★★★★

  • Captain Fantastic

  • Wiener-Dog

    ★★★★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★★½

  • #ALLMYMOVIES

  • Abulele

    ★★½